No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Basın İş Hukuku’nda Gazetecilerin Çalışma İlişkileri

Basın ve Yayıncılık Bölümleri, İletişim Fakülteleri, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarında kısacası pek çok farklı akademik süreçte “Basın İş Hukuku nun gazetecillerin çalışma alanlarıyla ilişkisi” başlıklı makalemiz, sizlere kaynaklık edebilecek nitelikte hazırlanmıştır.

Yeni ve Geleneksel Medya Okumaları kitabı içinde yer alan makalemiz, akademik çalışmalarınıza kaynakça oluşturabilecek bir bölüm içeriyor. Özellikle Basın İş Hukuku üzerine hazırlayacağınız, makale, ödev, yüksek lisans ve doktora tezleriniz için kaynakçasından faydalanabilirsiniz.

Basık İş Hukuku hakkında Yeni Ve Geleneksel Medya Okumaları kitabından faydalanabilir, kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Gazetecilik, kamusal niteliği gereği toplumu doğru bilgilendirme görevi ile sorumlu bir meslek konumundadır. Bu çerçevede basın çalışanları, diğer çalışanlardan farklı olarak doğru bilgilendirme yoluyla toplumun demokratik gelişimine katkıda bulunur. Basının bu işlevini doğru kullanabilmesi amacıyla ülkemizde gazetecilerin çalışma ilişkileri ile ilgili hukuki düzenlemeler yapılmıştır. Bu çalışma, gazetecilerin hak ve çıkarlarının bir anlamda toplumun hak ve çıkarları ile de ilişkili olduğuna değinmektedir. Günümüz değişen bilgi ve iletişim teknolojilerinde basının yeni bir düzenlemeye kavuşturulmasının toplumsal açıdan gerekli olduğuna değinilen bu çalışmada, bağımlı çalışan gazetecileri korumak için getirilmiş olan Basın İş Kanunu’nun da günümüzdeki gelişmelere cevap verebilecek düzeyde olup olmadığı sorgulanmaktadır.

Kitabı satın almak için linki tıklayabilirsiniz: Satış Sayfası 

 

 

Photo by Christopher Gower on Unsplash
Photo by Nik MacMillan on Unsplash

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !