No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Editöryal Hizmet Nedir? Kitap İçin Neden Önemlidir?

Editöryal hizmet kitap baskı öncesi hazırlık aşamasında yayınevleri tarafından gerçekleştirilen bir hizmettir. Hali hazırda eserinizin okunması, düzenlenmesi ve öneriler sunulması gibi pek çok farklı çalışmayı içerir. Aynı zamanda eserin daha fazla kişiye hitap etmesi için düzenlenmesi gereken özel başlık önerilerinde bulunur.  Yayıncılık alanında uzun yıllar çalışmış kişiler tarafından mevcut, bilgi birikimleri ve tecrübelerine dayanarak eserinizi daha fazla kişiye ulaşabilecek şekilde düzenleme önerilerinde bulunur.

Editöryal Hizmet Nedir?

Özetle editöryal hizmet; herhangi bir eserin tecrübeli bir göz tarafından okunması, düzenlenmesi ve önerilerde bulunması işini ifade eder. Hazırladığınız eserin bir editörün elinden geçmesi, kitabın satışı ve daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlar. Elbette, oluşturduğunuz eser sizin kıymetlinizdir ancak baskı aşamasına geçmeden profesyonel bir göz tarafından okunması ve öneriler almanız eseriniz basıldıktan sonra gözünüze çarpacak hatalardan dolayı üzülmenizin önüne geçecektir.

Editöryal Hizmet Kitap İçin Neden Önemlidir?

  • Yazım ve imla konusundaki yanlışların ortadan kaldırılması,

  • Mantık hatası ve anlatım bozukluluklarının giderilmesi,

  • Yapılan çalışmaya dair daha güncel ve popüler bilgi önerileri,

  • Ara başlıklar, bölüm başlıkları için daha popüler ve etkili öneriler,

  • Kitap başlığı hakkında öneriler ve farklı fikirler ufuk açısı olacaktır, aynı zamanda iyi bir kitap ismi doğrudan satışı arttıracak bir unsurdur.

Hazırladığınız eser; roman, hikaye, araştırma, akademik bir tez olabilir, çalışmanızın uzman bir göz tarafından okunması eseriniz hakkında öneriler almanız eserinizin daha nitelikli biçimde basılmasına katkı sağlar. Temeldeki bu faydası dışında editöryal hizmet almanın önemi maddeler halinde sıralanabilir;

Editöryal hizmetin temel unsurlarından birisi olan kitap başlığı belirlemekle ilgil dilerseniz Kitap Başlığı Belirlemek isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kitap baskı öncesinde editöryal hizmet almak için Bu Kitap Benim Yayıncılık ile iletişime geçebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !