No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Çocuk Yazarlar

Küçük Yazarlar

Çocuk Yazarlar

Çocuklarının hayal dünyasını serbest bırakın. Onlar yazsın, bizler yayınlayalım.

Küçük Yazarlar Haydi Toplanın!

Küçücük bir kalbin ve aklın neler başarabileceği ile ilgili herkes kendince yorumlar yapabilir. Her şey çok sade, temiz ve saf ise, sarraf olmaya gerek kalmadan ne cevherler elde edilebileceği gün gibi ortadadır.

Küçük yazar ya da küçük yazarlar da dünyada ve Türkiye’de artık kitap fuarlarının saygın yazar konukları arasında yer almaktalar.Son yıllarda yapılan kitap fuarlarında, çocuk ve genç yazarlara ilgi her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu durum toplumların gelişmesi adına büyük önem taşımaktadır. Zira geçmişten günümüze gelen kitap okumaya karşı olan ilgili ile toplumların gelişkinlik düzeyleri arasında her daim organik bir bağ kurulmuştur. “Ne kadar okursan o kadar var olabilirsin” düşüncesi bu organik bağın en temel nedenlerinden biridir. Çoğu zaman toplumların okuma oranları ile ilgili istatistiki verileri her platformda görebilirsiniz. Zira gelişkinlik düzeyine göre toplumlar okuma oranlarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle her toplumda çocuğun kitaba karşı olan ilgisinin arttırılması büyük önem taşımaktadır. Çünkü okuma ile elde edilebilen bilgi ancak kalemden dökülebilir ve yazma eylemine geçilebilir. Çocuk önce okuyacak, sonra yazacak.Okuyan çocuk, hayal kuracak, hayallerine hendek attıracak, sonra hayal dünyasının süzgecinden geçen saf ve temiz bilgiler kaleme dökülecektir.

Çocuk Yazarlık Konusunda Teşvik Edici Olun

Çocuğa dair olan her şey güzel, saf ve temizdir. Özelikle çocukları yazmaya teşvik eden en önemli unsur çocuğun neler okuduğu ile ilgilidir. “Ne verirsen, onu alırsın” düsturu üzerinden meseleye yaklaşıldığında, öncelikle saf ve temiz olan bir beynin içine güzel, iyi olanın verilmesi, o beyinden de aynı şekilde çıkmasını sağlar. Bu nedenle çocuğu yazmaya teşvik etmek için öncelikle ona örnek teşkil edebilecek kitapların okutulması gerekir. Sonrasında ise, onları teşvik ederek, kıymetli ürünler çıkarmaları sağlanmalıdır.

 

Çocuğunuz elbette yazar olabilir, yeter ki onları teşvik edin. Türkiye’nin ilk ve tek butik yayıncılık platformu bukitapbenim.com ile bunu yapmanız çok kolay. Çocuklarınızın karalama şeklinde de olsa yazdıklarına, çizdiklerine önem verin ve onları daha çok yazmaya teşvik edin. Bu Kitap Benim Yayıncılığın deneyimli editörleri, bu konu ile ilgili size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

 

Bunun için bilgi@bukitapbenim.com mail adresimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Öte yandan, Yayına Hazırlık Süreci başlıklı bölümümüzden de kitap bastırmak ve kitap baskı konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Ana Sayfa Görseli: Photo by Angelina Litvin on Unsplash

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !