No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Kitap Baskı Fiyatları

Kitap baskı fiyatları konusunda net bir ücret söylemek oldukça güç, çünkü kitabın mevcut yapısı, baskı özelliklerini bilmek gerekiyor. Bunun dışında sürekli olarak değişen malzeme fiyatları da kitap baskı maliyetlerinde değişikliklere yol açıyor. Oluşturduğunuz eseri kitap olarak bastırmak ve elle tutulur bir materyal olarak ona sahip olmak herkesin hakkı. Bu konuda Türkiye’nin ilk ve tek butik yayıncılık platformu Bu Kitap Benim sizler için daima en uygun fiyat aralığında maliyetlerle kitabınızı ürettirmenize yardımcı olmaya hazır.

Kitap Baskı Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kitap baskı fiyatları hesaplanırken düşündüğünüzün aksine sayfa sayısındaki artış ile fiyat arasında doğru bir orantı bulunmuyor. Örneğin 50 sayfalık bir kitapla 100 sayfalık bir kitap arasında ciddi bir fark bulunmuyor. Sebebi ise kağıt (sayfa sayısı) artışı fiyatta ciddi bir değişiklik oluşturmamasıdır. Önemli olan kitabın baskı öncesi alınan kalıp maliyetleridir. Burada da baskı için kullanacağınız renk sayısı devreye girer. CMYK olarak adlandırılan ve 4 renk baskı her zaman için tek renk baskı ile karşılaştırılamayacak derecede fiyatı yükseltecektir. Kağıt için verdiğimiz örnek elbette standart kağıtlar için geçerlidir, üst kalite (sunum kağıtları olarak da tanımlanan kağıtlar) bu kapsamda değildir.

Renk ve sayfa konusuyla ilgili kafanızdaki sorulara cevap bulabildiysek gelelim kitabınızın kapak türüne; kapağın sahip olduğu özellikler de baskı maliyetini etkileyecek sebepler arasındadır. Amerikan Cilt, karton kapak, dikişki ya da dikişsiz gibi pek çok farklı unsur da kitabın kapağı konusunda tercih edilebilecek seçeneklerdir.

Özetle kitabın fiyatını etkileyecek ve hesaplamada ele alıncak başlıklar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kitap kapağı (Özelikleri)
  • Kitap sayfa sayısı ve kağıdın özellikleri
  • Kitap baskı rengi (Tek renk, dört renk gibi)

Kitap baskı fiyatları konusunda Bu Kitap Benim ekibinden ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz. Bunun için dilerseniz İletişim Formu ya da online destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kitap baskı ve yayın süreciyle ilgili daha fazla bilgi almak için buyurun bu yazımıza da bir göz atın. 

2.6 5 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
nevzat eraslan
4 yıl önce

1- 450 sayfa 13,5×19,5 cm dış kapak renkli içi tek renk ders kitabı basımı.
2- 150 sayfa hem içi ve hem kapak renkli resimli yemek tarif kitabı bastıracağım. bu renkli kitap en uygun ebatlarını siz önerebilirsiniz.
bu iki baskı için ayrı ayrı fiyat verebilir misiniz.

Not: “Pişirme Yöntemleri”, “Konaklama işletmelerinde Ön büro yönetimi” “otel işletmelerinde mobilya oda tasarımı” kitapları benim daha önceki basılan kitaplarımdan örneklerdir.

bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !