No products in the cart.

Bu Kitap Benim

E Kitap (Elektronik Kitap) Nedir?

E kitap (elektronik kitap) bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi elektronik cihazlarda okunabilmesi için özel olarak tasarlanmış bir bilgisayar dosya formatıdır ve günümüz yayıncılık dünyasında tüm dünyada giderek tercih edilen bir yöntemdir. E kitap, basılı kitap ya da eserlerin kâğıt hariç bütün özelliklerini kapsar. Basılı eserlerden farklı olarak ise, ses, görüntü (video) ve etkileşimli bağlantılar gibi fonksiyonlara sahip çok yönlü bir ortamı da kullanıcılarına sağlar. Bu yönü ile e kitap aynı zamanda bir çoklu medya (multi-media) alanı sağlayarak, günümüz yeni iletişim ortam ve araçlarının da en etkili şekilde kullanılmasını sağlar.

E kitap kolaylıkla okuyucunun, internet üzerinden ulaşabildiği, -e posta ile istediği yere gönderebildiği sınırsız avantajlara sahip bir alandır. Buna ek olarak, harici bellekte, cd’de rahatlıkla taşınabilir ve okura ulaşabilir. Aynı zamanda çok kolay güncellenmesi, kolay taşınması, depolanma sorununun olmaması, baskı maliyetlerini ortadan kaldırması gibi avantajları da vardır. Ses, video ve etkileşim olanaklarının bulunması gibi birçok avantajı da beraberinde sağlar. Günümüzde giderek artan bir eğilimde tercih edilen bir yayıncılık alanıdır.

E-ink (e mürekkep) ekran teknolojisi

E mürekkep olarak da bilinen e-ink ekran teknolojisi bu alanda kullanılan yeni bir ekran teknolojisidir. Bu teknoloji ile okurlar çok daha kullanışlı olan bu yöntemle, gözü yormadan okuma yapabiliyor. Bu teknolojinin, kitap ya da gazete kâğıdından farkı yoktur. Bu teknolojinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır ve gelecekte kitapların yerini alacağı düşünülmektedir.

E-ink teknolojisi nedir?

E-ink teknolojisi, bilinen klasik ekranlardan farklı olarak, ekran arkasında ışık yayılımı yerine özel filmi sayesinde hem ortamdaki ışığı yansıtan ve uzun süreli okumalarda göze zarar vermeyen, hem de açık havada ve ışığın direk geldiği ortamlarda okumayı mümkün kılan bir teknolojidir.

E kitap, bu gibi teknolojiler sayesinde gün geçtikçe tercih edilen bir alan haline geldi. Bu nedenle, okurlar artık basılan kitaplar yerine e-kitaplara daha çok ilgi duyar hale geldi. Sizde kitap bastırmak yerine eserlerinizi bu formatta yayınlamak istiyorsanız bu kitap benim yayıncılık ile hemen iletişime geçebilir, profesyonel destek alabilirsiniz. Bu Kitap Benim projesi olan Web Kitap Projesi de ilginizi çekebilir. Öte yandan içerik hizmeti konusunda da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !