No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Çocuklarınızın Yaptığı Resimler Kitaba Dönüşsün

Çocuklarınızın yaptığı resimleri kitaba dönüştürelim.

Çocukların yaptıkları resimler üzerine birçok araştırma yapılmıştır. Çocukların yaptıkları resimlerden yola çıkarak çocuk gelişimi üzerine birçok faktörü belirlemek oldukça önemlidir. Özellikle çocuğun sadece duygu ve düşünceleri hakkında değil aynı zamanda çocuğun zihinsel gelişimi hakkında da önemli verilere ulaşmak mümkündür. Çocuğun iç dünyasına ulaşmanın belki de en hızlı, kolay ve etkili yolu çocukların yaptığı resimler üzerinden yorum yapmaktır.

Son dönemde, çocuk ve ergenin psikolojisini, psikososyal, bilişsel ve duygusal gelişimini takip eden, gerektiğinde ebeveynlere psikolojik ve pedagojik danışmanlık yapan, çocuk ergen psikoloğu ya da çocuk ergen gelişimi uzmanı olarak da bilinen pedagoglar bu konuya önemle yaşlaşmaktadırlar. Pedagoglara göre resim çizme; çocuklar ve yetişkinler için iletişimi kolaylaştıran, zenginleştiren ya da kendini ifade etmeyi güçlendiren bir araç olarak görülmektedir. Çünkü çocuklar, sözel olarak ifade edemedikleri duygu ve düşüncelerini çizdikleri resimler yoluyla yansıtırlar ve bizlere resmettikleri ile bir şeyler anlatmak isterler. Çünkü resim yolu ile çocuk farkında olduğu ya da olmadığı duygu ve düşüncelerini daha iyi anlayabilir ya da anlatabilir.

Çizgilerin, renklerin, düşlerin uçuştuğu bir yolda çocuğunuzun çizdiği her şey çok kıymetlidir. Çocuk, içinden geçen duyguları, fikirleri, gördükleri, anladıkları ve bize anlatmak istedikleri her şeyi, elleri ile minicik kalbi ile kâğıda aktarır. Bütün renkler, şekiller ve biçimler, aklına gelebilecek gelemeyecek her şey oradadır ve bu bizleri hayal gücünün kaynağında bir yolculuğa çıkarır.

Çocukların yaptığı resimlerin analizi üzerinden sonuca varmaya çalışan uzmanlar için önemli olan resimler, anne babalar içinde önemli olmalıdır. Çocuk resim yaparken, hayal dünyasının kapılarını biz yetişkinlere açarlar ve düşüncelerini bizimle paylaşırlar. Bu nedenle çocuklarımızın çizdiği resimlere gereken önemi vermek zorundayız. Türkiye’nin ilk ve tek butik yayın platformu bukitapbenim.com olarak çocuklarınızın resimlerine sahip çıkıyoruz. Çocuklarınızın resimleri kendilerine dair size birçok şey anlatmaktadır. Bu nedenle bukitapbenim.com alanında deneyimli editör kadrosuyla, çocuklarınızın yaptığı resimleri hikâyeleştirerek ya da sizin istediğiniz formatta kitaba dönüştürüyor. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz, bilgi@bukitapbenim.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kitap bastırmak konusunda karar verdiyseniz; Kitap baskı ve yayın süreci konusunda detaylı bilgiyi bu sayfadan edinebilirsiniz.

Ana Sayfa Görseli: Photo by Aaron Burden on Unsplash

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !