No products in the cart.

Bu Kitap Benim

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Nedir?

Arama motorlarında en çok aranılan kelimelerden yola çıkarak doğru anahtar kelimeleri belirlemek ve sıradan yazım akışı içinde bu kelimeleri kullanmak, site trafiği açısından büyük önem taşır.

En basit ifadesiyle doğru anahtar kelime seçimi ile bir web sitesinin trafiğinin artması ve üst sıralara tırmanmasını doğal yoldan sağlayan yönteme SEO (Search Engine Optimization) denir.

SEO yöntemi ile üretilen içerikler, belli bir zaman içinde web sitesi trafiğinizi arttıracak, arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. SEO uyumlu içerik ile özgün içerikler, zaman içerisinde arama motorlarında web sitenizi üst sıralarda listeleyecek ve böylelikle web sitenizde yer alan bilgi, hizmet veya ürünün daha fazla ilgili kitleye ulaşması bu yolla sağlanmış olacaktır.

SEO’da Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime, site içeriğinizin özeti konumundadır. Anahtar kelime, bir web sayfasında yer alan metindeki bold, farklı renk ya da italik olarak gösterilebilir. Sayfada üretilen içeriğin, SEO ile yukarı sıralara taşımak için en doğru şekilde seçilmesi ve metin içinde anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde düzenlenmesi gerekir.

SEO Nasıl Yapılır?

Arama motorları listesinde yukarı sıralara tırmanmak için sitenin tüm sayfalarının anahtar kelimelerinin en iyi duruma getirilmesi gerekir. Bir web sitesi için tek bir anahtar kelime üzerinden SEO yapmak uygun bir çalışma yöntemi değildir. Anahtar kelimenin iki ya da üç kelimeden oluşması daha olumlu sonuçlar verir. Fakat seçilen kelime sayısı 5’i geçtiğinde durum tam tersine döner. Bu nedenle, farklı anahtar kelimelerden oluşacak içerikler için, web sayfalarının alt kategorileri üzerinden yeni uzantılar açarak SEO çalışması gerçekleştirmek doğrudur.

SEO yapmak için, konu ile ilgili en çok aratılan anahtar kelimeleri arama motorlarından bularak analiz etmek en doğru yöntem olacaktır. Anahtar kelime optimizasyonu yapılırken kullanıcıları siteye ulaştıran en çok hangi kelime ya da tümceleri kullandıklarını da bulmak gerekir.

Sizlerde web sitenizin trafiğini arttırmak, web dünyasında istediğiniz noktaya ulaşmak için Bu Kitap Benim Kitap baskı ve yayıncılık hizmetleri altında faaliyet gösteren YAZIHANE’nin profesyonel ekibinden SEO uyumlu içerik desteği alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için hemen şimdi TIKLAYINIZ!

Photo by Edho Pratama on Unsplash

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !