No products in the cart.

Bu Kitap Benim

İçerik Nedir?

İçerik Nedir? Kaliteli ve Nitelikli İçerik Nasıl Sağlanır?

İçerik Nedir?

İçerik kelime olarak birçok anlama gelmektedir.Fakat bizim ilgilendiğimiz içerik anlamı, “sözlü veya yazılı anlatımda verilmek istenen özün, düşüncenin, duygunun ve imgelerin bütünü” dür. Bir kelimenin veya kavramın ne anlam ifade ettiği, özünün ne olduğu, verilmek ya da anlatılmak istenenin ne olduğu içerik adına önem taşır.Doğrudan hedef kitleyi etkileyecek biçimde birbirleriyle ilgili kelime, cümle ve görsellerin, nicelik ve nitelik bakımından belirli bir konu çerçevesinde dikkat çekici biçimde bir araya getirilerek, bir bütün olarak sunulmasına içerik denir.

İçerik Bütünlüktür

İçerik dünyası sadece oluşturulacak metinden ibaret değildir. Görsel veya işitsel tüm nesneler, logolar, simgeler, grafikler gibi bütünlüklütüm öğeler içerik çatısı altında toplanır. Oluşturulan web sayfası, reklamlar, teknolojik aletler, sayfaya eklenmiş videolar, televizyon ekranları, bilgilendirme mesajları, sosyal medyadaki marka içerik paylaşımları gibi günlük hayatımızda her an karşımıza çıkan, bu ve benzer ögelerin tümü aslında birer içerik örneğidir. Bu örnekler örneğin web sitenize giren ziyaretçilerinizin internette gezinirken tıklanma oranına yaptığı etkiden sitenizin ziyaret trafiğine, tanınır bir marka ya da kurum olmanızdan ürün satışınızın artmasına kadar birçok faktörü birbirine bağlar ve kazançlı bir işin kapılarını sizlere ardına kadar açar.

İçerik Uzmanlık İster

İçerik bir yöntem olarak, verilmek istenenin tümünü oluşturduğu gibi, verilenin özüne inmeyi de amaçlar. Elbette en iyisini sunma kaygısı olmalıdır, fakat verilmek istenen bir öz ihtiva etmiyorsa, hedeflenenin de yerine ulaşmayacağı kesindir. İnternette hedef kitleye ulaşmaya çalışan birçok kurum, kuruluş, teşebbüs ya da bireyin en çok dikkat etmesi gereken husus, en iyi içeriği üretme ile bu amacına ulaşması gerektiğine karar verebilmesidir. İçerik üretirken de bu konuda uzman olan bir alandan faydalanmak, geri bildirimi sağlamada hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştıran en etkili yöntemdir. içerik oluşturma uzmanlık gerektiren bir alandır ve muhakkak profesyonel yardım gerektirir.

Sizlerde web dünyasında e-ticaret satışlarınızı arttırmak, kurumsal kimliğinize yakışır içerik ile ön plana çıkmak istiyorsanız ve “kendimi daha iyi, etkili ve özgün nasıl anlatabilirim?” diyorsanız. Bu sorunun cevabını sizlere Bu Kitap Benim Yayıncılığın Yazıhane ekibi editörleri verebilir. Kısa sürede içerik oluşturmanın etkili, kolay ve ekonomik adresi bukitapbenim.com uzman editör ve yazar kadrosu sizleri bekliyor. Kitap baskı hizmetleri ve editörlük desteği konusunda hizmet veren sistemimizden aynı zamanda seo uyumlu içerik hizmeti de alabilirsiniz. Fiyatlar ve teklif için bilgi@bukitapbenim.com mail adresimize mail atabilir. İletişim formumuz üzerinden ya da canlı destekle yardım talep edebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Photo by rawpixel.com on Unsplash

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !