No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Yayına Hazırlık Süreçleri

Kitap bastırmak konusunda kararlılığınızı ortaya koydunuz. Bizimle iletişime geçtiniz ve eserinizle ilgili tüm çalışmalarınızı tamamladıktan sonra dosyanız elimize ulaştı. Peki, şimdi yayına hazırlık sürecinde hangi aşamalar bulunuyor? İşte bunun cevabı ve bazı yayıncılık terimleri üzerinden kitabınızın basılmadan önceki hazırlık süreçleri;

Editör Süreci

Dosyanızdaki tüm imla hatalarının düzenlenmesi, cümle düzenlemeleri ya da çıkarılacak, eklenecek, düzeltilecek her şey bu süreç içinde yapılır. Sayfa tasarımı böylelikle tamamlanmış olur ki dosya yazara gönderilir. “Bukitapbenim” alanında uzman editörlerle eserinizin daha iyi anlaşılması ve daha etkili olması için titizlikle çalışacak, olası bütün hataların önüne geçecektir.

Kitap baskı ve yayın süreci titizlikle yürütülmektedir

Sayfa Tasarımı (Mizanpaj)

Sayfa tasarımı “Bukitapbenim” tarafından hazırlandıktan sonra size gönderilecektir. Anlaşılan zaman diliminde sizin de bir kez daha kontrol yapmanız ve onay vermeniz beklenecektir. Karşılıklı mutabakat sağlandıktan sonra baskı süreci başlayacaktır.

Kapak Tasarımı

Eserinizin kapak görseli aslında içinde yazılı olanların vitrinidir ve günümüz görsel iletişim çağında ne yazık ki, öncelikle vitrin kontrol edilir. Grafikerlerimiz tarafından hazırlanan kapak tasarımı da tamamlandıktan sonra yazara onay için gönderilir. Yazar, gerekli kontrollerini yaptıktan sonra yayınevine onay verir.

Yazar Onayı

Yazar hem dosya hem de kapak tasarımlarını kontrol ettikten sonra “Bukitapbenim”e teslim eder. Yayınevimizden eklemek ya da çıkarmak istediği bölümler konusunda yardım alabilirsiniz. Bu şekilde işlem tamamlanmış olur. Tüm bu aşamalar içinde baskı adedi ve türü hakkında kararınızı verdiğinizi umuyoruz ancak yine de bu konuyla ilgiili; Kitap baskı ve yayın süreci adlı makaleminizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Baskı ve Ciltleme

Tüm düzenlemeler “Bukitapbenim” ve yazar tarafından tamamlandıktan sonra artık baskı zamanı gelmiştir. Eseriniz en yüksek kalitede baskıya girer. Ardından ciltlenerek piyasaya sunmaya hazır hale getirilir. Burada kullanılacak kağıt kalitesi ve cilt esası hakkında anlaşmaya uyulur. Eser yaklaşık olarak 30 gün içinde basılır.

Dağıtım ve Raflar

Sözleşme gereği basılan kitaplardan size teslim edilecekler teslim edilir. Kalan kısmına bandrolleri (denetim pulu) yapıştırılır. Sonra dağıtım bayilerine gider. Oradan da okurların alabilmesi için raflardaki yerini alır. Sözleşmede yer aldığı şekilde eksiksiz dağıtımı ve reklam çalışmaları gerçekleştirilir.

Kapak Fotoğrafı:  Aleks Dorohovich on Unsplash

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !