No products in the cart.

Kitap Baskı ve Yayın Süreci

Öncelikle yapılması gereken, elinizdeki; şiir, roman, hikaye, hatırat, makale, tez ya da herhangi bir yazınsal ürünün kitaba dönüştürülmesi ve yayınlanması konusunda kesin bir kanaate varmış olmanızdır.

Gerçekleştireceğimiz çalışmalar neticesinde, yıllarca yazdığınız ve kütüphaneniz, çalışma masanızın dolabı, kıyıda köşede A4 kağıtlara aktardığınız çalışmalarınız bu yolla bir kitaba dönüşecek ve bir kenarda yok olup gitmekten kurtulacak.
Eğer şu anda bilgisayarınızdaki belgelere bir göz atarsanız daha önceden yazdığınız ancak yayınlatmaya cesaret edemediğiniz ya da fırsat bulamadığınız için yayınlatamadığınız pek çok farklı çalışmayı bulabilirsiniz. İşte tam da bu noktada, “Bu Kitap Benim!” demeli ve bizimle irtibata geçmelisiniz.

İlk Adım: ÖN İNCELEME TALEBİ

Şunun altını özellikle çizmek istiyoruz, kitaba dönüşmesini istediğiniz eserinizin ön incelemesi için herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Yapmanız gereken ilk şey, dosyalarınızı düzenli bir formatta hazırlamak ve e- posta (bilgi@bukitapbenim.com) yoluyla bizlere ulaştırmak. Biz bu aşamayı ön inceleme aşaması olarak tanımlıyoruz.

İkinci Adım: ÖN İNCELEME RAPORUNUN TARAFINIZA İLETİLMESİ

Gerçekleştirmiş olduğunuz ön inceleme talebiniz, alanının uzmanı editörlerimiz tarafından değerlendirilecek ve gerekli okumalar titizlikle yapılacaktır. Ön inceleme raporu, tarafınıza e-posta yoluyla bildirilecektir. Yayın danışmanlarımız tarafından eseriniz hakkında yapmanız gerekenler konusunda tavsiyelerde bulunulacaktır.

Üçüncü Adım: BASKI VE YAYIN TÜRÜ SEÇİMİ

Ön inceleme raporu tarafınıza iletildikten sonra, nasıl bir eser yayınlamak istediğinize karar vermelisiniz. Raporunuzda yer alan eseriniz hakkındaki görüşlerimiz doğrultusunda yayınlamak istediğiniz çalışmanın hangi yöntemle çoğaltılması gerektiğine karar vermelisiniz. Bu konuda da yalnız değilsiniz, gerekli önerileri raporumuzda bulacaksınız.

a) El emeği bir çalışma olan tek baskı (booking binding) talep edebilirsiniz.
b) Eserimin birden fazla basılmasını istiyorum diyebilir, dijital baskı yönetimiyle (1 adetten 1000 adete kadar) talepte bulunabilirsiniz.
c) Çalışmanızın yayınevi tarafından basılmasını isterseniz, Kültür Bakanlığı’ndan ISBN numarası ve bandrol alımlarını gerçekleştiriyor ve belli başlı noktalarda satışını gerçekleştiriyoruz.
Baskı ve yayın konusunda kararınızı verdikten sonra gerekli yayıncı sözleşmesini gerçekleştiriyoruz.

Dördüncü Adım: KİTABIN HAZIRLANMASI

Eserinizle ilgili sözleşme yapıldıktan sonra, tercih ettiğiniz baskı ve yayın türüne göre çalışmalara başlıyoruz. Bu aşamada yine sizin tercihinize göre;

a) Editöryel çalışma
b) Tashih
c) Kapak tasarım çalışması
d) Dizgi ve iç sayfaların hazırlanması
e) Basım türüne göre eserin baskısının gerçekleştirilmesi
f) Yayın türüne göre; çalışmanın dağıtımı, pazarlanması ve reklam kampanyalarının oluşturulması (esere ait web sitesinin hazırlanması, banner reklamların oluşturulması, sosyal medya hesaplarının yönetimi, yazılı ve görsel medya kampanyaları ve planlaması)

bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
× WhatsApp Hattı !