No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Niçin E-Kitap Sahibi Olmalısınız?

E- kitap son yılların yeni bir kitap biçimi olarak karşımıza çıktı. Özellikle kitap ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü yeniliğin önünü açan bu yeni oluşum, okuyuculara sayısız imkân sunan ve kitap baskı sürecini ve kitap bastırma masraflarını azaltması açısından basılı materyallerin önüne geçmesi ile dikkat çeken bir olgudur. Bir e kitap birçok önemli avantaja sahiptir.

E kitap avantajları

  1. Kâğıt, cilt, baskı maliyeti yoktur, basılı kitaplara göre çok daha ucuzdur
  2. İnternet üzerinden hızlıca (dakikalar içinde) dağıtılabilir
  3. Basılı kitaplarda olduğu gibi dağıtım ve sergilenme imkânı bulma gibi sıkıntıları yoktur
  4. Depolanması ve taşınması oldukça kolaydır
  5. Kitap içinde sözcük, tümce, cümle taraması kolaylıkla yapılabilir
  6. Multi-media ortamı sağlar ve oldukça fonksiyonel özelliklere sahiptir

E kitap neden tercih ediliyor?

Edebiyata meraklı bireyler sürekli üretebiliyor fakat eserlerini basmak konusunda birçok sıkıntıyla karşılaşıyor. Öykü, şiir, roman gibi dallarda özgün eser veren birçok yazar, ekonomik koşullar nedeni ile yayınevlerinden her zaman gerekli desteği alamıyor ya da daha seçici davranan yayınevleri bu yazarların eserlerinin çoğunu yayınlamak istemiyor. Bu nedenle maliyeti daha düşük olan e kitap yayıncılık bu tarz sıkıntılar yaşayan yazarlar için bir çıkış yolu olarak görülüyor.

E kitap nasıl okunuyor?

Elektronik ortamda her türlü masa üstü, diz üstü bilgisayarlardan, tabletlerden ya da özel e kitap okuma aletlerinden okunabilir. Bu kitaplar birçok değişik formatta hazırlanabilir. Okuyucular sunulan hizmetten ücretli ya da ücretsiz yararlanabilir. Bu durum yayıncı ve yazar arasında yapılan anlaşmaya bağlıdır.

E Kitap biçimleri

Günümüzde birçok standartta e kitap dosya formatı olmasına rağmen, kabul gören iki format vardır. Bunlardan ilki Microsoft’un geliştirdiği Microsft Reader programı ile okunan lit formatı, diğeri ise masa üstü yayıncılıkla uğraşanların yakından tanıdığı ve bildiği Adobe’un geliştirdigi pdf formatıdır. Adobe tarafından geliştirilen taşınabilir dosya ve elektronik kitap biçimi pdf, Reader’a göre daha evrensel olması ve farklı işletim sistemlerini (Windows, MacOS) desteklemesi nedeni ile daha avantajlıdır.

Sizlerde eserlerinizi bu formatta yayınlamak ve adınızı kitlelere duyurmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eserinizi Pdf formatında e kitap haline getirmek profesyonel bilgi gerektirmektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız bilgi@bukitapbenim.com üzerinden hemen bize ulaşın!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !