No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Web Sitesi İçerikleri

WEB SİTESİ İÇERİKLERİ

Bir web sitesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar mevcuttur. Sitenin teknik alt yapısı, sayfalarda kullanılan hakim renk, sayfadaki görsellere kadar pek çok ayrıntı bulunur. Site oluştururken tüm ayrıntıların bütünlüklü biçimde ele alınması ve profesyonel bir bakış açısıyla ele alınması gerekir.

Web sitelerinde yer alan metinler (içerikler) ise tüm diğer unsurlar kadar önemlidir. Örneğin bir şirket kendi profilini en iyi şekilde çizmek için çeşitli yazılarla web sitesinde kendini anlatmaya çalışarak hedef kitlesine ulaşmayı amaçlar. Bunun için şirket profil yazıları, misyon yazısı, vizyon yazısı, hakkımızda yazısı gibi çeşitli metinlerle kendini en iyi şekilde anlatmaya çalışır. Peki şirket profil yazıları hazırlarken nelere dikkat edilmeli? Bu yazılar nedir ve içeriği nasıl olmalıdır? Kısaca cevaplamak gerekirse:

Misyon (mission) İngilizce bir kelimedir ve görev anlamına gelmektedir. Misyon bir şirket veya firmanın öncelikle sorumluluklarını belirterek, ürettiği hizmet ya da malın neyi amaçladığını temsil eder ve bir varoluş sloganıdır.

Vizyon ise misyondan farklı olarak elde edilen üzerinden değil de bir şirket ya da firmanın gelecekte ulaşmak istediği noktayı ifade eder. Vizyon, misyonun içinde barındırdığı değerleri nasıl ihtiva ederek geliştirebileceğine odaklanır ve buna göre hareket etmeyi gerektirir. Vizyon bu yönü ile öngörüde bulunma özelliği nedeni ile önemlidir. Vizyon bir şirketin ileride varmak istediği noktayı temsil eder ve kendini sürekli yenilemeyi taahhüt eder.

Misyon ve vizyon metinlerinin dışında yine önemli olan bir diğer önemli metinde hakkımızda yazısıdır. Hakkımızda yazısı, özetle kurumun tarihsel gelişimini biyografik olarak ele alan metindir. Örneğin kurum nerede, kaç yılında kuruldu, hedefi neydi, faaliyetine nasıl başladı gibi soruların cevaplarının alındığı metindir.

Bunlarında dışında, şirkete ait faaliyetlerin anlatıldığı bölümlere ait yazılar da yine bu bölümde yer almalıdır. Ayrıca dernek, vakıf gibi kuruluşlara ait açıklayıcı metinler, özel ve devlet kuruluşlarına ait açıklayıcı metinler gibi yazılarda bu bölümde yer alabilir.

Kitap baskı ve kitap bastırmak konusunda sizlere profesyonel anlamda destek veren Bu Kitap Benim Yayıncılık, YAZIHANE bünyesinde web sitesi içeriklerinizi de profesyonel anlamda oluşturuyoruz. Bir web sitesinin kuruluş aşamasından, içerisinde yer alacak olan içerik ve görsellere kadar bütün başlıklar için bizden yardım alabilirsiniz. Alanında uzman grafiker ve editör kadrosu ile bu alanda sizlere profesyonel bir destek sunuyoruz. Konu ile ilgili iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Öte yandan, canlı destek sistemimizle de soru ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Photo by Tim Wright on Unsplash

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !