No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Yayınevi Sözleşmesi

Yayınevi sözleşmesi öncesi yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır; öncelikle yayınlamak istediğiniz kitabı “www.bukitapbenim.com” adresine gönderebilir veya ofisimize gelerek yanınızda getirebilir veya fotokopileri var ise kargo yoluyla bize iletebilirsiniz. Yalnız yazışma posta adresleriniz ile telefon iletişim adreslerinizi ve -e mail adreslerinizi de eklemeyi unutmayınız.

Kitabınız imla, anlatım ve edebi yönlerden değerlendirilerek genel kontrolü yapıldıktan sonra en kısa süre içinde sizinle iletişim kurularak bilgi verilmektedir. Bu sebeple bize dosyalarınızı iletirken yine iletişim bilgilerinizi de göndermeyi unutmayınız. İletişim bilgileri bulunmayan dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yayınevi ve Yazar Arasındaki Yayıncılık Sözleşmesi

“Bukitapbenim”, kitabınızı editöryal onaydan geçtikten sonra yazar ile sözleşme gerçekleştirilir. Sözleşme size -e mail ya da posta yolu ile ulaştırılabilir, sizde aynı şekilde bize geri yollayabilirsiniz.

Sözleşme imzalandığı andan itibaren anlaşılan tutar makbuz karşılığında elden ya da banka hesap numarasına dekont karşılığında yatırılır.

Sözleşmede yer alan tüm maddeler, sözleşme imzalandığı andan itibaren ve anlaşılan ücret “bukitapbenim” tarafından alındığı andan itibaren başlamış olacaktır.

Eserinizin İçeriğini Eksiksiz Biçimde Tamamlamalısınız

Yazılan Kitabın İçeriğinin Eksiksiz Teslim Edilmesi

Kitap yayınlatmak için yapmanız gerekenler aslında titiz bir çalışmalar bütünüdür. Kitabınızın sözleşme gereği tam zamanında teslim edilmesi için kitabın içeriğinin de eksiksiz teslim edilmesi zorunludur. Aksi takdirde aksaklıklardan “bukitapbenim” sorumlu olmayacaktır.

Bu içerik ( Önsöz, resimler, ekleri vs… ne varsa ) a’dan z’ye her şeydir.

Eğer yazar tarafından hazırlanmış kapak çalışmasının da tam teslimi yok ise sözleşmeye eklenmesi yapılacaklar içine girmesi söz konusu olacaktır. “Bukitapbenim” kapak tasarımını isterseniz ücret karşılığında yapacaktır.

Dosyaya ilave edilecek dipnot, içindekiler, kaynaklar, endeks vb… konularda detaylı bilgi vermeniz de isteneceği için bunların eksiksiz tamamlanması gerekmektedir.

ISBN Numarasının “Bukitapbenim” Tarafından Alınması

ISBN sistemi, yayınlanan her materyale bir tanımlama numarası verir. Bu numara dört gruptan oluşur. Birinci grup yayının yapıldığı ülkeyi, ikinci grup yayıncıyı, üçüncü grup materyale ait sıra numarasını belirler. Dördüncü grup da ISBN’nin doğruluğunun denetimini sağlayan tek ya da çift haneli bir rakamdır. Örneğin; ISBN: 978-605-9900-15-7. ISBN numarası “Bukitapbenim” tarafından temin edilecektir. ISBN için ayrıntılı bilgiyi; ISBN Nedir? Nasıl Temin Edilir? sayfamızdan okuyabiilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !