No products in the cart.

Bu Kitap Benim

İçerik Yazarı ve İçerik Editörü

İçerik Yazarlığı, İçerik Editörlüğü nedir?

İçerik Yazarı Kimdir?

Dijital ortamlarda, dijital pazarlamaya ve sunuma uygun benzersiz ve özgün içerikler üreten, aynı zamanda bu özgün içeriklere uygun görsel seçimini ve metin düzenlemelerini yapabilen kişiye içerik yazarı denir. Yazılan içeriklerin düzenlemesini sağlayan ve son kontrolleri yapan kişiye ise içerik editörü denir.

İçerik yazarı ya da içerik editörü olmak en başta uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu alanda etkili olan kişi, kendini güncel tutar ve gelişmeleri aktif biçimde takip eder. Hayal dünyasının zenginliğinden, genel kültürünün gelişmiş olmasına kadar birçok özelliğe sahip olmalıdır.

İçerik yazarlığında temel düzeyde yeni iletişim ortam ve araçlarını kullanabilmek,dil bilgisi ve yazım kurallarına hâkim olmak, olay ve durumları kurduğu cümlelerle net biçimde ifade edebilmek gibi özelliklere sahip olmak gerekir. Bunların yanında içerik yazarı ya da editörü her şeyi merak eden, araştıran, okumayı seven biri olmalıdır.

Yazıhane ekibimiz, alanına hakim içerik yazarları ve editörleri ile çalışır. Her zaman en iyi içeriğin oluşturulması için çalışır.

İçerik Editörlüğü

İçerik editörlüğü ya da yazarlığı aslında artık bir meslek halini almıştır. Alanında deneyimli edebiyatçılar, yazarlar, gazeteciler, akademisyenler bu alanda rahatlıkla çalışabilmektedir. Yazma kabiliyetiniz varsa, dil bilgisi kurallarına hâkimseniz, meraklı ve araştırmayı seviyorsanız içerik yazarlığı alanında kendinizi yetkin bir hale getirebilirsiniz.

Gelişen dijital teknolojinin yarattığı günümüz yeni nesil mesleklerinden birisi olan içerik editörlüğü – yazarlığı, duygu ve düşünceleri en doğru biçimde yazarak ifade etme sanatıdır. İyi bir içerik editörü ya da yazarı olabilmek ve çok iyi yazabilmek için her şeyden önce bolca okumak ve yazma denemesi yapmak gerekir. Zamanla bu etkenler geliştikçe kalemine hâkim bir içerik yazarı olmak mümkün.

Yazıhane’nin Uzman İçerik Yazarları ve Editörleri Sizin İçin Burada!

Türkiye’nin ilk ve tek butik kitap baskı ve yayıncılık platformu Bu Kitap Benim tarafından kurulan Yazıhane bünyesinde profesyonel içerik yazarları ve editörleri sizlere en iyiyi hazırlamak için çalışıyor.

İhtiyaç duyduğunuz etkin ve özgün içerikleri sizlere hazırlamak için buradayız. “Yaptığım işi daha iyi, etkili ve özgün nasıl anlatabilirim?” “SEO uyumlu içerik ile google evreninde üst sıralarda yer almak istiyorum?” diyorsanız hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yazıhane’yi daha yakından tanımak için tıklayınız!

Kapak Görseli: Photo by rawpixel.com on Unsplash

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !