No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Kitap Baskı Ölçüleri Nelerdir?

Hazırladığınız eseri kitaba dönüştürmek konusunda karar verdiğinizde aklınıza takılan önemli sorulardan birisi kitap baskı ölçüleri olacaktır. Peki, kitap ölçüleri nelerdir? Hangi tür kitap baskı için hangi ölçü kullanılmalıdır?

Kitap boyutu ölçüleri arasında karar vermeden önce oluşturduğunuz çalışmanın niteliğini ve hedeflediğiniz kitlenin alışkanlıklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Kaliteli fotoğrafların yer aldığı bir eseri cep boy basmak fikri; gerçekleştirdiğiniz çalışmaya ve hedefinize göre değişmekle birlikte doğru bir tercih olmayabilir. Kaliteli fotoğrafların yoğun biçimde yer aldığı bir kitap için Prestij Kitap boyu tercih etmek daha doğru olabilir.

Eğer elinizdeki eser, düz metinlerden oluşuyorsa böylesi bir eser için Genel Kitap Boy tercih etmeniz daha isabetli olacaktır.

Ders Kitapları İçin: Eğitim Kitap Boyu

Hazırladığınız bir ders kitabı ise bu durumda Eğitim Kitap Boy tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Aynı zamanda test kitapları içinde aynı boyun tercihi doğru olacaktır.

Hazırlayacağınız çalışma; sözlük, bilgilendirici kısa metinlerin yer aldığı bir eser ise bu durumda cep boy tercih edebilirsiniz. Daha kolay taşınmasının verdiği pratik kullanımı göz önünde bulundurmalısınız.

Kitap Baskı Boyutu Konusunda Bir Uzmana Mutlaka Danışın

Çalışmanız; bir seriden oluşuyorsa ve daha spesifik konularda daha ayrıntılı düz metinlerin yer aldığı bir kaynak ise bu tür durumlarda Roman boydan daha büyük olan Büyük Boy Kitap ölçüsü tercih edebilirsiniz.

Elbette kitap baskı ölçüleri konusunda karar vermeden önce uzman bir ekibe başvuruda bulunmak ve onların da bu konudaki fikirlerinden yararlanmak oldukça faydalı olacaktır. Kitap baskı alanında profesyonel ekibiyle butik yayıncılık yapan Bu Kitap Benim platformu ile iletişim formu üzerinden hemen iletişime geçebilir, kitap baskı ölçüleri hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kitap Boyutları Kullanım Alanları
13,5×21 cm Büyük Boy Kitap, Düz Metinler
11×17 cm Cep Boy Kitap, Düz Metinler
13×19,5 cm Genel Kitap Boy
16×23 cm Çalışma Kitap Boy
22×22 cm Prestij Kitap Boy, Tasarım Kitap, Sehpa Kitap
21×29,7 cm Eğitim Kitap Boy, Test Kitap Boy
4.2 6 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kubilay Ercenk
Kubilay Ercenk
5 yıl önce

İyi günler,
-çalışma kitap boyutunda (16×23) 300-350 80 gr 2. hamur sayfanın maliyeti yaklaşık ne kadar olabilir?
– Sayfa düzeni hizmetinizin ücretini nasıl öneriyorsunuz? Sayfa başına mı, kitabın tümünü mü kapsıyor?

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler. Kubilay Ercenk

bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !