No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Çocuk Yazarlar

Hayal Kuran Çocuklar!

 

Çocuk Yazarlar

Hayal Kuran Çocuklarınız Bu Hayallerini Kitaba Dönüştürebilirsiniz.

Hayal kurmak bir çocuk için, en önemli meziyetlerden biridir. Hayal dünyasının zengin olması çocuğun gelecek yaşamında ona muazzam katkılar sağlar. Öncelikle çocuklar yetişkinlere nazaran daha başarılı bir hayal dünyasına sahipler. Çocukları yetişkinlerden ayıran en temel özelliklerden birisi çocuğun sürekli hayal kurmasıdır. Hayal kuran çocuklar hayal dünyalarının zenginliği, onların zihinsel ve sosyal gelişimini desteklediği gibi gelecekte karşılaşacakları sorun ve problemlere karşı daha kolay çözüm bulmalarını sağlamaktadır. Herhangi bir probleme karşı acilen çözüm bulmak ise, bir meziyet olmanın yanı sıra tamamen hayal gücü güçlü olan bireylerin başarabileceği bir şeydir. Çözüm odaklı yaşayan bir bireyin en temel özelliği kendine olan özgüveninin sağlam olması ile ilgilidir.

Gerçek ile hayal arasında sıkışmış gibi görünen bu küçücük beyinler inanılması güç olsa da harika birçok hikâyeye ana karakterler yaratabilmektedir. Yaratıcılık birçok alanda çok önemli bir özellik olarak bireyde bulunması istenen bir yetenekse eğer, o zaman hayal eden çocuğun gelecekte neler başarabileceği asla göz ardı edilmemelidir.

Özellikle 3 yaşından sonra bir çocuk, hayal gücü ile oyunlarına, yaptığı faaliyetlere değişik renkler, betimlemeler katmaktadır. Bu yaş döneminde olan bir çocuk, yaşı ilerledikçe hayal ile gerçeği yeni yeni ayırt etmeye başlar ve hayali hikâyeler dinlemeyi ve anlatmayı sever. En sevdiği masal, hikâye ya da çizgi film kahramanının yerinde olmak, ya da başkalarının başına gelen şeyleri kendi başına gelmiş gibi anlatmak veya hiç olmayan şeyler uydurmak bu dönemde sık karşılaşılan durumlardır. Bu dönemde çocuklar yazarak ya da bir şeyleri resmederek, hayal dünyasının kapılarını bizlere açarlar. Onların anlattıkları hikâyelerde baş ve son yoktur ve bu durum biz yetişkinlere anlamsız gelebilir. Ancak hikâye her defasında farklı şekilde anlatılsa bile, çocuk zamanla onları daha gerçekçi ve mantıklı hikâyelere dönüştürmeye başlar.

Bukitapbenim.com olarak bizde çocuklarınızın hayallerine sahip çıkıyoruz. Onların hikayelerini kitap baskı ve yayın süreci ile kitaba dönüştürerek anne baba ve çocuk arasındaki bağın güçlenmesine destek oluyoruz. Çocuklarınızın hayallerine Türkiye’nin ilk ve tek butik yayın platformu bukitapbenim.com ile sahip çıkabilirsiniz.
Çocuklarınızın hayal ürünü hikayeleri ya da ufak tefek karalamaları, onlara biraz destek olarak güzel bir hikaye kitabına dönüştürebilirsiniz. Kitap bastırmak konusunda sizlere yardımcı olmaya hazırız. Türkiye’nin ilk ve tek butik yayıncılık platformu ile sizler de çocuklarınızın hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Kitap baskı konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız; Kitap Baskı ve Yayın Süreci yazımızdan faydalanabilirsiniz. Öte yandan bilgi@bukitapbenim.com adresimize de mail göndererek sorularınızla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ana Sayfa Kapak Görseli: Photo by Annie Spratt on Unsplash

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !