No products in the cart.

Bu Kitap Benim

Tezden Kitap Üretmek

Tezden kitap üretmek artık doçentlik için önemli bir puan getiriyor. Akademik yaşamda yapılan yayınlar, bilimsel alan araştırmaları kadar büyük öneme sahip. Akademik kariyer basamaklarının önemli ayaklarını oluşturan doktora ve yüksek lisans çalışmaları da akademisyen olmak isteyenlerin en çok üzerinde durduğu konular arasında yer alıyor.  Bilimsel faaliyetlerde hazırlanan konunun bilime katkı sağlamasının hedeflendiği doktora ve yüksek lisans tezlerinin kaliteli olması akademisyen olmak isteyenlerin akademik yaşamı boyunca kendileri ile beraber akademide yer almasını sağlayan çalışmalardır. Zira bir tezin konusu bakımından bilimde çığır açması ve kaliteli olması bireyi akademik kariyer basamaklarında ileriye taşıyan bir faktördür.

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nın belirlediği doçentlik yayın kriterlerinde tezden üretilen kitap gün geçtikçe daha önemli bir hale gelmekte ve puan kazandırmaktadır. Önceleri sadece doktora sonrası yapılan eserlere büyük önem verilirken şimdilerde doktora öncesi çalışmalarda doçentlik dosyasına eklenmektedir. Bu nedenle tezden üretilen kitap akademide daha da önem kazanıyor.

Tezden üretilmiş ulusal kitap, tezden üretilmiş uluslararası kitap ve makaleden tutunda, bu alanda birçok akademik çalışma sizlere doçentlik için puan kazandırıyor.

Tez kuralları ile yazılmış bir eser daha popüler hale nasıl getirilir? Doçentlik için akademik tezden kitap nasıl üretilir? Tezden kitap nasıl oluşturulur? Soruları doçent adaylarını en çok zorlayan meseleler arasında yer alır. Zira tezi kitaba dönüştürmek için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yüksek lisans tezinden kitap yayınlatmak başlığından tutunda doktora tezlerine kadar birçok akademik çalışmayı kitaba dönüştürmeniz bukitapbenim.com editörlerinden alacağınız danışmanlık hizmetiyle çok kolay.

Özellikle doçentlik için tezden üretilen kitap konusu profesyonel yardım gerektirmenin yanı sıra eserinizin daha popüler bir dile dönüştürülmesi ile kitlelere ulaşılırlığını arttıran önemli bir etkendir. Bu yolla hem doçentlik için puan kazanmış oluyorsunuz hem de eseriniz birçok kişiye ulaşmış oluyor.

Eğer sizde tez çalışmamı kitaba dönüştürmek ve kitap bastırmak istiyorum diyorsanız bukitapbenim.com’un deneyimli editör ve uzman kadrosundan yardım alabilirsiniz. Bunun için bilgi@bukitapbenim.com adresine tüm sorularınızı gönderebilir ayrıca iletişim formu üzerinden de bizimle irtibata geçebilirsiniz. Üstelik çalışmanızın ön değerlendirme raporunu ücretsiz hazırlıyoruz. Bu Kitap Benim Yayınevinin yol göstericiliğinde tezinizi akademik kitaba kolayca dönüştürebilirsiniz.

Akademik Çalışmalar Nasıl Kitaba Dönüştürülür? başlıklı yazıyı okumak ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek için TIKLAYINIZ!

Photo by G. Crescoli on Unsplash

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
bukitapbenimlogo
Kolektif House, 34394 Levent Istanbul TR Esentepe Mh. Harman Sk. Numara: 5 (0212) 420 00 46 bilgi@bukitapbenim.com
Ücretsiz Kargo
100 TL Üzeri
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp Hattı !